Wstecz

Dalej

→ ARCHIWUM
Informujemy, że uczestnicy spotkania “Film w edukacji historycznej” (które odbyło się w Turku) mogą odbierać materiały związane z tematyką warsztatów. W celu otrzymania materiałów proszę skontaktować się z p. Elżbietą Frasunkiewicz, email: frela56@wp.pl.


Szanowni Państwo
Dyrektorzy Gimnazjów


Informujemy o konkursie “Ambasador TV Wielkopolska - Ambasador Dobrych Informacji”.

Organizatorem konkursu jest Telewizja Wielkopolska.
Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie www.tvwielkopolska.pl oraz pod numerem telefonu 780 226 319 (p. Paulina Balcerczak).

W załączeniu przekazujemy podstawowe informacje oraz dokumenty związane z konkursem.

Ogłoszenie o konkursie

Plakat konkursowy

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia do konkursu

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wystawa ”Co ma koronka do wiatraka? Niderlandy“

Wystawa edukacyjna ukazująca życie w siedemnastowiecznych Niderlandach i wpływ kultury Niderlandów na resztę krajów europejskich zwłaszcza Polskę. Problematyka wystawy poszerzona jest o przedstawienie tych wpływów także współcześnie. Ekspozycja zorganizowana jest w oparciu o zbiory z różnych działów i oddziałów Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Wystawa adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wszystkich poziomów nauczania. W pięciu działach tematycznych ekspozycji poprzedzonych prologiem, poprzez zabytki sztuki i rzemiosła artystycznego, ukazane zostaną kultura, sztuka i życie codzienne Niderlandów. Centralnym tematem ekspozycji będzie kultura mieszczańska z jej religijnością, etosem pracy, sposobem spędzania wolnego czasu oraz sztuką. Aranżacja ekspozycji, program wydarzeń towarzyszących oraz przygotowane materiały do samodzielnej edukacji uwzględniać będą różne style uczenia się, wynikające z odmiennych preferencji zwiedzających. Nowoczesna nauczanie opiera się na wielozmysłowości i pozwala docierać do młodego człowieka przez odwoływanie się do różnych rodzajów inteligencji, dzięki czemu skuteczność przekazu i zaangażowanie uczniów zwiększa się znacząco. Wystawa oferuje narzędzia do realizacji wielu celów nauczania wynikających z obowiązującej podstawy programowej.

Wyjątkowość projektu polega na tym, że ma on charakter partycypacyjny. W jego tworzenie zaangażowani zostali nauczyciele. Muzeum Narodowe w Poznaniu i jego pracownicy zaoferowali przestrzeń, zbiory i wiedzę na ich temat, wspomagając pracę pedagogów.

Szczegółowe informacje o wystawie
UWAGA! Zmiana terminu rozpoczęcia kursu “Mali odkrywcy, czyli metoda projektów w edukacji elementarnej” (K/33).

Pierwsze spotkanie kursu “Mali odkrywcy, czyli metoda projektów w edukacji elementarnej” (kod - K/33) pierwotnie planowane w dniu 24 kwietnia 2013 r. zostało przełożone na 22 maja 2013 r. (środa), godz. 15.30. Pozostałe spotkania odbędą się w kolejne środy tj.: dnia 29 maja 2013 r. oraz 5 czerwca 2013 r.

Można jeszcze zgłaszać chęć uczestnictwa w szkoleniu. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zalogowanie się w internetowym systemie obsługi szkoleń CDN. Koszt szkolenia wynosi 100 zł.

Serdecznie zapraszam!

Za zmianę terminu bardzo przepraszam.
Ewa Łechtańska, konsultant CDN - kierownik szkolenia

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zachęca do wzięcia udziału

w Konkursie dla nauczycieli
na najciekawszą recenzję książki
dla dzieci lub młodzieży -
zaproszenie do zespołu redakcyjnego biuletynu!


Organizator:

Miejski Ośrodek doradztwa Metodycznego w Białymstoku; ul. Poleska 27, 15-476 Białystok

Cele konkursu:
  • popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • kształcenie umiejętności świadomego wyboru wartościowych lektur;
  • dzielenie się doświadczeniami nt książek kształtujących właściwe postawy życiowe;
  • promowanie najwartościowszych lektur.
Warunki udziału:

Uczestnikiem konkursu może być każdy nauczyciel (również pracujący poza krajem). Warunkiem udziału jest przygotowanie max. dwustronicowej recenzji dowolnej książki dla dzieci (młodzieży) zawierającej informacje o wartościach i postawach, jakie promuje książka oraz elementach, które decydują o jej wyjątkowości. W recenzji powinno być także zaznaczone, dla jakiego wieku jest to lektura. Prosimy, abyście podzieli się z nami Państwo swoim refleksjami i wskazali utwory, które powinny być wg was poznane przez uczniów, które umieścilibyście na liście lektur dodatkowych w różnych klasach.

Termin:

Na prace czekamy od 1 marca do 20 czerwca 2013 r. pod adresem: Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. ul. Poleska 27, 15-476 Białystok z dopiskiem “Konkurs na recenzję”

Informacje o osobach nagrodzonych i wyróżnionych zostaną podane na stronie MODM do 15 lipca 2013 r.

Szczegółowe informacje o konkursie
Zajęcia “Wielokulturowość w przedszkolu - bajki i przypowieści afrykańskie” planowane w dniu 13 kwietnia 2013 r. zostały przeniesione na dzień 27 kwietnia 2013 r.

Za zmianę bardzo przepraszam.

Jolanta Kmieć

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie realizuje Projekt “Akademia Równych Szans”. Okres realizacji: od 31.01.2013 r. do 30.06.2015 r. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Celem ogólnym Projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na wyrównywanie szans edukacyjnych oraz rozwój kompetencji kluczowych uczniów.

Cele szczegółowe Projektu:
  • Rozwój kompetencji kluczowych w zakresie języka angielskiego oraz języka ojczystego poprzez organizację warsztatów językowo-teatralnych;
  • Podwyższenie kompetencji kluczowych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych, języka ojczystego i technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez organizację zajęć Klubu Młodego Odkrywcy i warsztatów dziennikarsko-fotograficznych;
  • Podniesienie świadomości edukacyjno-zawodowej ukierunkowane na przygotowanie do podejmowania właściwych decyzji w wyborze dalszej drogi edukacyjnej poprzez organizację kompleksowego wsparcia w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego;
  • Przeciwdziałanie przedwczesnemu wypadnięciu z systemu edukacyjnego poprzez zorganizowanie wsparcia uczniom napotykającym na duże trudności w nauce lub sprawiającym problemy wy-chowawcze i wymagającym szczególnej opieki i pomocy w tym zakresie.
Projekt jest realizowany na terenie dwóch gmin: gminy Władysławów i gminy Osiek Mały.

Strona internetowa projektu
Szanowni Państwo,
jest nam niezmiernie miło poinformować,
że Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu
uzyskał prawo do realizacji projektu

“«KATO» - Kaliskiej Akademii Trenerów Oświaty”

w ramach działania 9.4 - wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty.
Celem projektu jest wyposażenie nauczycieli w nowe umiejętności dydaktyczne oraz kompetencje zawodowe, w kierunku kształcenia ustawicznego, poprzez udział w następujących szkoleniach:

Etap I dla 144 osób w 9 grupach po 16 osób w grupie:
  • Trening Umiejętności Interpersonalnych (TUI) - 40 h
  • Szkolenie ICT z zakresu zastosowania nowoczesnych technologii w edukacji - 40 h
  • Tutoring - indywidulane wsparcie ucznia - nowoczesne metody zindywidualizowa-nej pracy z uczniem - 64 h
Etap II dla 72 osób w 6 grupach po 12 osób w grupie:
(Wybór osób do tego etapu nastąpi w oparciu o Trening Umiejętności Interpersonalnych oraz na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej.)
  • Coaching (dla 3 grup po 12 osób)
  • Zawód trener (dla 3 grup po 12 osób)
Zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych pozwoli Państwu uczestniczyć w roli specjalistów w ramach zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli opartego na kompleksowym wspomaganiu szkół i przeszkoli.

Szkolenia w ramach projektu KATO są adresowane do nauczycieli zamieszkujących obszary wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miast do 25 tysięcy mieszkańców z terenów byłego województwa kaliskiego i konińskiego. Mamy nadzieję, że zaproponowany przez nas bezpłatny proces szkoleniowy, spotka się z dużym zainteresowaniem z Państwa strony.

Informacje dotyczące realizacji projektu będą na bieżąco zamieszczane na stronie www.odn.kalisz.pl, szczegółowe informacje będzie można uzyskać pod nr tel. 62 76 76 306.

Zobacz/pobierz informację

Zaproszenie

Plan spotkań

Ścieżka projektu

Terminy spotkań

« Poprzednia          Następna »

Informacja o ofercie szkoleniowej
Doradztwo metodyczne
Kierunki polityki oświatowej państwa
Kompleksowe wspomaganie szkół
Sieci współpracy i samokształcenia
Green Studio
“Rewers”. Biuletyn informacyjny CDN PBP w Koninie
Szkoła Marzeń
Infolinia dla dzieci, rodziców, pedagogów
Link zewnętrzny: Program Zdrowe Nietrudne
Program “Twoje dane – Twoja sprawa”
Przyjaciele Zippiego
Ibuk Libra
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Centrum Doskonalenia NAuczycieli w Koninie
Biuletyn Informacji Publicznej
Zasygnalizuj nieprawidłowość

Liczba odwiedzin
od 1.06.2006:

135431