Wstecz

Dalej

→ ARCHIWUM
Szanowni Państwo!
Dyrektorzy!
Nauczyciele!

Ośrodek Doskonalenia Nauczyciele w Koninie zaprasza na szkolenie grantowe:

“Planowanie kariery edukacyjnej i zawodowej ucznia”

Kurs adresowany jest do dyrektorów szkół/placówek i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.
Liczba godzin: 10.
Odpłatność za udział w kursie wynosi: 8,80 zł.

Termin realizacji kursu:

GRUPA I

28.05.2012 r. godz. 15.00-19.00
29.05.2012 r. godz. 15.00-19.00

II GRUPA

11.06.2012 r. godz. 15.00-19.00
12.06.2012 r. godz. 15.00-19.00

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się telefoniczne pod numerem telefonu 63 2422332.

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do przedstawienia w dniu rozpoczęcia zajęć dowodu wpłaty w kwocie 8,80 zł dokonanej na konto:

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie
62-510 Konin ul. Sosnowa 14
BZ WBK O/Konin 19 1090 1199 0000 0001 1532 6941

W tytule wpłaty proszę wpisać nazwę szkolenia i swoje imię i nazwisko.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zmienił swoją dotychczasową siedzibę, mieszczącą się do tej pory przy ulicy Przemysłowej 7. Od 1 marca 2012 r. zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług w nowym budynku zlokalizowanym przy ulicy Sosnowej 14 w Koninie. Wyrażamy nadzieję, że nowa lokalizacja oraz doskonale wyposażona baza szkoleniowa przyczynią się również do zwiększenia zadowolenia naszych klientów. Jednocześnie informujemy, że realizacja oferty edukacyjnej odbywa się zgodnie z planem, a szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka.

Monika Sypniewska
Specjalista ds. organizacji szkoleń
Zapraszamy na Wakacyjne Kolonie i Obozy Języków Obcych
(języków: angielskiego, niemieckiego i włoskiego - na różnych poziomach zaawansowania).

Ogólnopolska Szkoła Języków Obcych “eMKa” powołana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na Wakacyjne Kolonie i Obozy Języków Obcych. W bieżącym roku obozy językowe odbędą się m.in. w Biskupinie, Szklarskiej Porębie, Pyzówce k/Nowego Targu, Brennie k/Wisły, Zamku Bierzgłowskim k/Torunia, Białym Dunajcu k/Zakopanego, Wołkowyi - Bieszczady/Solina, Grudziądzu. Na uczestników czeka zróżnicowany program zajęć. Oprócz codziennej nauki, znajdzie się również czas (w zależności od miejsca obozu) m.in. na: zwiedzanie zabytków, górskie wyprawy, jazdę konno, kurs tańca, gry i zabawy na świeżym powietrzu, poznawanie nowych znajomych i wiele innych atrakcji.

Więcej na: www.emka.ksm.org.pl

Bliższe informacje i zapisy:
Biuro KSM czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
tel. (68) 453 92 73, tel./fax: (68) 453 92 73

Pobierz informacje
Zarząd LGD “Dwa Mosty” w Ślesinie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne warsztaty

“Opowiadanie bajek, baśni i legend regionalnych”,

które odbędą się 26.05.2012 r. w godzinach: 9:00-14:00
w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie.

W programie:
 • zapoznanie się z treścią oryginalnych bajek, baśni i legend z okolic Ślesina;
 • nauka emocjonalnego i kreatywnego opowiadania lokalnych historii pod okiem doświadczonego instruktora;
 • występ bajarzy przed publicznością.
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (tel. 632704011 wew. 49) i bezpo-średnio w Biurze LGD (ul. Kleczewska 15, pałacyk).
Warsztaty są współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie.


Pobierz informację
Wydawca podręczników MAC Edukacja
ma zaszczyt zaprosić NAUCZYCIELI MUZYKI i PLASTYKI
na warsztaty “Praktyka czyni mistrza”.

Warsztaty odbędą się 23 maja 2012 r. (środa) w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Koninie (ul. Sosnowa 14).

Program warsztatów

Spotkanie dla nauczycieli MUZYKI
 • 15.30-16.10 Prezentacja podręcznika do muzyki (kl. 4 nowa podstawa programowa);
 • 16.10-16.50 Warsztat “O tańcu nie da się pisać [...] taniec trzeba tańczyć”.
Spotkanie dla nauczycieli PLASTYKI
 • 17.00-17.20 Prezentacja podręcznika do plastyki (kl. 4 nowa podstawa programowa);
 • 17.25-18.30 Warsztat “Na ludowo - wycinanka łowicka” (serdeczna prośba do Państwa: prosimy o przyniesienie ze sobą nożyczek - małych, z małymi ostrzami oraz papieru kolorowego).
Osoby prowadzące zajęcia:
 • Monika Kryszkiewicz - nauczyciel metodyk muzyki i plastyki Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi,
 • Stefania Borkowska - twórczyni ludowa regionu łowickiego,
 • Anna Wiśniewska - konsultantka wydawnictwa MAC Edukacja.
Każdy nauczyciel otrzyma materiały dydaktyczne.
Udział w spotkaniu jest NIEODPŁATNY.
Osoby zainteresowane proszone są o telefoniczne potwierdzenie przybycia do dnia 20 maja 2012 r. pod numerem telefonu Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie (63) 242 23 32 lub 245 61 95.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Pobierz informację
Podajemy kryteria (przedziały punktów) dla wyników-tytułów “laureat”, “bardzo dobry”, “wyróżnienie”

w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur (Edycja 2012).

Pobierz informację
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Akademia Polskiej Siatkówki i Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej zapraszają nauczycieli wychowania fizycznego na konferencję informacyjno-szkoleniową.

Akademia Polskiej Siatkówki jako komórka Polskiego Związku Piki Siatkowej powołana została do wspierania rozwoju edukacji wśród osób prowadzących zajęcia z siatkówki. Dbając o rozwój naszej dyscypliny sportu, w której odnosimy tak wspaniałe wyniki, pragniemy wyposażyć nauczycieli w najnowszą wiedzę dotyczącą metodyki treningu siatkarskiego.

Przygotowaliśmy dwie pozycje książkowe, które chcemy zaprezentować i rozdać nauczycielom wychowania fizycznego: „Radosna Siatkówka” i „Piłka siatkowa dla najmłodszych”.

Uczestnictwo w konferencji i materiały szkoleniowe (2 książki) są bezpłatne.

Pobierz program spotkania
Szanowni Państwo,
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zaprasza nauczycieli oraz młodzież na spotkanie (“Gdyby gwiazdy mogły mówić”) z pisarką, byłą więźniarką KL Auschwitz - Batszewą Dagan, w dniu 26 maja 2012 roku.

Batszewa Dagan jest twórcą metody psychologiczno-pedagogicznej pomagającej przekazywać dzieciom i młodzieży wiedzę o Shoah oraz autorką publikacji wykorzystywanych w nauczaniu o Holokauście. Czika piesek w getcie i Gdyby gwiazdy mogły mówić to dwie najnowsze publikacje autorstwa Batszewy Dagan, które zostały wydane w Muzeum. Obie pozycje książkowe są propozycją dla nauczycieli, szczególnie szkół podstawowych, chcących przybliżyć uczniom ten tragiczny rozdział historii jakim był Holokaust. Do książek dołączone są scenariusze lekcji autorstwa Małgorzaty Rusiłowicz, które ułatwią wykorzystanie ich w pracy na lekcjach.
Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego pocztą elektroniczną lub faksem najpóźniej do 15 maja br. Po tym terminie prosimy o kontakt telefoniczny. (Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w sali wykładowej, o udziale w sesji decyduje kolejność nadsyłanych zgłoszeń). Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają zaświadczenie. Nie zwracamy kosztów podróży. Wyżywienie oraz ubezpieczenie we własnym zakresie.

Pobierz program spotkania i kartę zgłoszenia
Drodzy nauczyciele!
Z okazji Dnia Ziemi i towarzyszącemu mu zaangażowaniu w prowadzenie przyjaznego dla Ziemi stylu życia oraz w edukację o tematyce związanej z ochroną środowiska, Ambasada Amerykanska wraz z Centrum Zasobów Dydatkycznych w Warszawie (YLRC) oferuje dwudniowe warsztaty prowadzone w j. angielskim, które przekażą nauczycielom, jak wprowadzać wiedzę o środowisku w ich planach nauczania. Warsztaty poprowadzi p. Debbi Cain, edukator j. angielskiego (English Language Fellow) ze Stanów Zjednoczonych. Warsztaty odbędą się w dniach 24 i 25 kwietnia (wtorek i środa) w godz. 16:00-19:15 w Hotelu Agrykola, ul. Myśliwiecka 9 (Śródmieście) sala nr 130.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem bardzo proszę o wiadomość do 20 kwietnia, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty te skierowane są do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz srednich i koncentrują się na tak zwanych trzech hasłach nurtu ekologizmu: Reduce, Reuse, Recycle czyli ograniczać, używać ponownie i przetwarzać.

Podczas warsztatów zostaną przedstawione następujące zagadnienia:
 • Krótkoterminowe ćwiczenia (ćwiczenia, które można przeprowadzić podczas jednej lub dwóch lekcji): krótkoterminowe ćwiczenia, które będą omawiane podczas warsztatów będą poświęcone tematom związanym ze sztuką, muzyką oraz ekologicznym filmom dokumentalnym.

 • Długoterminowe ćwiczenia (projekty od tygodniowych do rocznych lub dłuższych): podczas warsztatów nauczyciele poznają techniki, które pozwolą skłonić uczniów do zgłębienia tematyki ekologicznej oraz dowiedzą się jak rozpocząć i krok po kroku przygotowywać projekty wraz z uczniami.

 • Materiały źródłowe: Nauczyciele otrzymają różne plany lekcji, artykuły badawcze i pomysły projektów. Ponadto nauczyciele dostaną listy polecanych stron internetowych, książek, materiałów audiowizualnych, które z pewnością okażą się przydatne podczas przygotowywania planów lekcji, związanych z tematyką ekologiczną.

 • Ekorozwój/zrównoważony rozwój: podczas warsztatów nauczyciele rozpoczną omawianie stworzenia społeczności internetowej nauczycieli, w której będą mogli dzielić się pomysłami, kontaktować się z innymi nauczycielami otrzymywać informacje zwrotne o nauczaniu zagadnień ekologicznych. Nauczyciele będą mieli również dostęp do nagrań wideo przygotowanych przez uczniów po zakończeniu warsztatów.
Zapraszamy!

Kontakt:
Magdalena Biela
Cultural Affairs Specialist/Educational Advisor
Office of Public Affairs, American Embassy
Al. Ujazdowskie 29/31
00-540 Warszawa, Polska

Strona internetowa ambasady Stanów Zjednoczonych

« Poprzednia          Następna »

Informacja o ofercie szkoleniowej
Doradztwo metodyczne
Kierunki polityki oświatowej państwa
Kompleksowe wspomaganie szkół
Sieci współpracy i samokształcenia
Green Studio
“Rewers”. Biuletyn informacyjny CDN PBP w Koninie
Szkoła Marzeń
Infolinia dla dzieci, rodziców, pedagogów
Link zewnętrzny: Program Zdrowe Nietrudne
Program “Twoje dane – Twoja sprawa”
Przyjaciele Zippiego
Ibuk Libra
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Centrum Doskonalenia NAuczycieli w Koninie
Biuletyn Informacji Publicznej
Zasygnalizuj nieprawidłowość

Liczba odwiedzin
od 1.06.2006:

4615