Wstecz

Dalej

Tydzień Liczenia Motyli    8.07.2022

Szanowni Państwo,

wielkimi krokami zbliża się Tydzień Liczenia Motyli w wielkopolskich parkach krajobrazowych. Pragniemy serdecznie zaprosić do zapoznania się z informacjami o kampanii, przygotowanymi wydarzeniami oraz do przyłączenia się do akcji wspólnego liczenia motyli w wielkopolskich parkach krajobrazowych.

Celem tego przedsięwzięcia jest budowanie społecznej odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy, za gatunki, z którymi dzielimy przestrzeń i za zachowanie zasobów przyrodniczych. Poprzez Tydzień Liczenia Motyli chcemy także wzbudzić w społeczeństwie chęć podejmowania działań – każdy z nas może przyczynić się do ochrony przyrody, dokonując niewielkich zmian w swoim otoczeniu.

W tym roku specjalnymi gośćmi będą dr hab. Marcin Sielezniew – profesor Uniwersytetu w Białymstoku oraz mgr Izabela Dziekańska – doktorantka na Uniwersytecie w Białymstoku. To znani w Polsce specjaliści, którzy aktywnie działają na rzecz ochrony motyli, rozwijają w Polsce opierający się na pracy wolontariuszy system monitoringu tych owadów w ramach europejskiej sieci, zarażają pasją i dzielą się wiedzą. Są współzałożycielami Towarzystwa Ochrony Motyli, które reprezentuje w Polsce Butterfly Conservation Europe. Nasi goście poprowadzą szkolenia, podczas których opowiedzą o ochronie tych owadów oraz o tym, w jaki sposób urządzać ogród, by stał on się odpowiednim miejscem do życia dla motyli. Gorąco zapraszamy.

Więcej szczegółów dotyczących rzeczonego wydarzenia znają Państwo w załączniku oraz na naszym profilu na Facebooku. Zachęcam także do zapoznania się ze specjalnym numerem magazynu “Krajobraz”, w całości poświęconym motylom, który można pobrać pod tym linkiem: https://issuu.com/zpkww/docs/magazyn_krajobraz_nr_5_2022.

Opis projektu

Informacja o ofercie szkoleniowej
Doradztwo metodyczne
Kierunki polityki oświatowej państwa
Kompleksowe wspomaganie szkół
Sieci współpracy i samokształcenia
Green Studio
“Rewers”. Biuletyn informacyjny CDN PBP w Koninie
Szkoła Marzeń
Infolinia dla dzieci, rodziców, pedagogów
Link zewnętrzny: Program Zdrowe Nietrudne
Program “Twoje dane – Twoja sprawa”
Przyjaciele Zippiego
Ibuk Libra
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Centrum Doskonalenia NAuczycieli w Koninie
Biuletyn Informacji Publicznej
Zasygnalizuj nieprawidłowość

Liczba odwiedzin
od 1.06.2006:

4667