→ ARCHIWUM
| ||||||||
|
Szanowni Państwo!
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego z a p r a s z a nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Wielkopolski do udziału w bezpłatnych warsztatach z zakresu przedsiębiorczości oraz pobudzania kreatywności i pracy zespołowej wśród uczniów. Warsztaty są elementem realizacji projektu “PI: Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej” Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.3 Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego w formach szkolnych, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Poznańskim Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości. Celem głównym projektu jest wypracowanie i włączenie do głównego nurtu polityki subregionu pilskiego i całej Wielkopolski, nowego modelu wraz z kompletem narzędzi w zakresie pobudzania twórczego myślenia oraz pracy zespołowej dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z obszarów wiejskich. Strona internetowa projektu: www.iw.org.pl/kreatywnyuczen/ Celem warsztatów jest podniesienie wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie wykorzystania przedsiębiorczości jako narzędzia do budowania postaw kreatywnych, nauki twórczego myślenia oraz rozwijania umiejętności pracy zespołowej uczniów. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną opracowane w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Gardnera, innowacyjne metody nauczania wraz z dostosowanymi do nich innowacyjnymi narzędziami dydaktycznymi. Termin warsztatów: 18 grudnia 2013 r. godz. 10.00-16.00 Miejsce: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań Program:
bartosz.muszynski@umww.pl (Bartosz Muszyński, tel.: 061 626 62 61), irena.korcz@umww.pl (Irena Korcz, tel.: 061 626 62 77), karolina.atraszkiewicz@umww.pl (Karolina Atraszkiewicz, tel.: 061 626 62 46).
|
Projekt “Konin i okolice w obiektywie…”
2.12.2013
Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie
realizuje projekt “Konin i okolice w obiektywie - tydzień z filmem”. Głównym celem projektu jest upowszechnienie wiedzy filmowej wśród nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz zwiększenie roli filmu jako narzędzia dydaktycznego wykorzystywanego w procesie nauczania o kulturze i społeczeństwie. Termin realizacji projektu: 21-28 lutego 2014 r. Komponenty projektu:
Zobacz szczegóły dotyczące projektu
|
Średniowiecze w konińskim CDN-ie
22.11.2013
Średniowiecze w konińskim CDN-ie
W dniu 14 listopada do Centrum Doskonalenia Nauczycieli przyjechali pracownicy działu edukacyjnego z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Zgromadzonym nauczycielom przedstawili działalność muzeum i zaprezentowali mobilną aplikację gnieźnieńskiego grodu w technologii 3D. Aplikacja ta stanowi pomoc dydaktyczną w lekcjach muzealnych. Nauczyciele uczestniczyli w pokazowej lekcji muzealnej “O rycerstwie” oraz brali udział w warsztatach “Średniowieczne gry, zabawy i zabawki”. Całość spotkania urozmaiciły kopie broni i zbroi średniowiecznego rycerstwa. Na zakończenie spotkania nauczyciele dostali w prezencie płyty CD z materiałami edukacyjnymi oraz dla swoich uczniów piękne plakaty ilustrujące średniowieczne życie rycerstwa i chłopstwa polskiego. Na zdjęciach poniżej - fotorelacja ze spotkania.
|
Szanowni Państwo,
spotkanie z młodymi nauczycielami na temat: “Jak uczyć ucznia uczenia się historii” zostało przeniesione na dzień 11 grudnia 2013 r. (godz. 16:00-17:30, miejsce: Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Konine, ul. Sonowa 14). Spotkanie miało pierwotnie odbyć się 26 listopada 2013 r. Za zmianę przepraszamy.
|
Projekt “Antysemityzm, ciągłe zmagania…”
20.11.2013
Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne SZTETL-KONIN,
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie mają zaszczyt zaprosić do udziału w projekcie “Antysemityzm, ciągłe zmagania…” Terminarz: 3 grudnia 2013 r. (wtorek), godz. 15:00 7 grudnia 2013 r. (wtorek), godz. 18:00 (Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, ul. Przemysłowa 3D) Program: 3 grudnia 2013 r. (wtorek), godz. 15:00 (Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie)
(Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie)
Zobacz/pobierz plakat projektu
|
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zaprasza na konferencję
Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz (Kampania rekomendowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisję Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Narodowy Bank Polski, Policję.) W konferencji udział wezmą przedstawiciele NBP, PKO BP, Policji i Rzecznik Praw Konsumentów. Program konferencji:
Konferencja jest bezpłatna Serdecznie zapraszamy! Zobacz/pobierz informację o konferencji
|
Szanowni Państwo,
szkolenie “Lekcje muzealne jako efektywna forma edukacji w szkole” (K/50) odbędzie się w CDN w Koninie przy ulicy Sosnowej 14 o godzinie 15.30. Godzina uległa zmianie ze względu na liczne telefony proszące o przesunięcie czasu. Są jeszcze dwa miejsca wolne. Zapraszamy w imieniu organizatorów Muzeum Początków Państwa Polskiego i naszym. Informacja o szkoleniu: Adresatami szkolenia są nauczyciele wszystkich typów szkół i placówek oświatowych Podczas spotkania zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Szczególnie uwzględniony zostanie tak podstawowy punkt działalności, jak lekcje muzealne i warsztaty dla różnych grup wiekowych. Zostaną przeprowadzone pokazowe lekcje muzealne ze stałej oferty: Średniowieczne gry, zabawy i zabawki oraz Życie i zwyczaje rycerskie. Oba tematy cieszą się dużą popularnością, a podczas lekcji wykorzystywane są pomoce dydaktyczne i metody, zakładające aktywny udział uczestników. Ponadto pokazana zostanie nowa interaktywna lekcja historyczna W gnieźnieńskim grodzie z użycie tabletów i wirtualnej makiety historycznej w mobilnej technologii 3D i augmented reality (rozszerzonej rzeczywistości) zrealizowanej dzięki dofinansowaniu z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Prowadzący: Adam Bąkowski, Marta Karalus-Kuszczak (Muzeum Początków Państwa Polskiego)
|
KONFERENCJA PRZYGOTOWUJĄCA
NAUCZYCIELI JĘZYKA POLSKIEGO DO ZMIAN W EGZAMINIE MATURALNYM OD 2015 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną zapraszają nauczycieli języka polskiego szkół ponadgimnazjalnych na konferencję przygotowującą do zmian w egzaminie maturalnym od 2015 roku. Konferencję p o p r o w a d z i prof. Jolanta Nocoń z Uniwersytetu Opolskiego. Instytucją wskazaną na organizatora konferencji dla nauczycieli z rejonu Kalisza i Konina w woj. wielkopolskim jest Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Konferencja odbędzie się w Koninie w dniu 28 listopada 2013 r. w godzinach 11.30-13.30 w AULI CWD Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, ul. Ks. J. Popiełuszki 4 (Konin-Morzysław). Warunkiem udziału w konferencji jest potwierdzenie uczestnictwa poprzez rejestrację za pomocą formularza internetowego: formularz zgłoszenia na konferencję. Z uwagi na duże znaczenie konferencji dla przygotowania uczniów do nowej formy egzaminu maturalnego oraz prawidłowego jego przeprowadzania od 2015 r. uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów o wsparcie przedsięwzięcia i umożliwienie udziału w konferencji nauczycielom języka polskiego wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących konferencji udziela Joanna Suchecka (CDN w Koninie, tel. 63 242 23 32). Serdecznie zapraszamy Jarosław Jankowski Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie Szczególowe informacje o konferencji Internetowy formularz zgłoszenia na konferencję |
« Poprzednia Następna » |